Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://eir.kntu.net.ua/jspui/handle/123456789/2582
Назва: Розбудова системи публічного управління в сучасних умовах
Автори: Козлова, Н. О.
Ключові слова: Публічне управління
публічна влада
державне управління
модернізація управління
інституційна спроможність
стратегічне управління
New Public Management
мережеве врядування
цифровізація
електронне врядування
публічна політика
управління ризиками
адаптивність
інституційна стійкість
кадровий потенціал
публічна служба
воєнні та безпекові виклики
євроінтеграція
Дата публікації: 2025
Видавництво: ХНТУ
Бібліографічний опис: Козлова, Н. О. Розбудова системи публічного управління в сучасних умовах : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня вищої освіти «магістр» / Н. О. Козлова ; наук. керівник доц., канд. філол. наук Н. Л. Тоцька. – Хмельницький : ХНТУ, 2025.
Короткий огляд (реферат): У дослідженні здійснено комплексне теоретико-прикладне осмислення проблем розбудови та стратегічного оновлення системи публічного управління в умовах глобальних трансформацій, цифровізації, зростання безпекових і воєнних викликів. Обґрунтовано обмеженість традиційних ієрархічно-бюрократичних моделей управління та необхідність переосмислення ролі публічної влади, оновлення управлінських механізмів і впровадження інноваційних підходів до формування та реалізації публічної політики. Проаналізовано еволюцію наукових концепцій публічного управління ‒ від класичної бюрократії до нового державного менеджменту, мережевого врядування, цифрової трансформації та ціннісно-культурного підходу. Значну увагу приділено аналізу міжнародного досвіду та сучасних тенденцій реформування публічного управління крізь призму концепції New Public Management і процесів цифровізації, визначено їх потенціал і обмеження з позицій збереження публічного інтересу, інституційної стійкості та стратегічного контролю. Доведено, що цифровізація публічного управління є не лише технологічним, а й глибинним інституційним процесом, який трансформує управлінські процедури, підзвітність і взаємодію держави з суспільством, водночас породжуючи нові ризики. Обґрунтовано практичні напрями стратегічного вдосконалення публічного управління на основі поєднання стратегічного управління, адаптивних і мережевих моделей, розвитку управлінської культури, лідерства та професіоналізації публічної служби. Особливу увагу приділено інтеграції ризик-орієнтованого підходу в діяльність органів публічної влади як ключової умови підвищення якості публічних рішень. Зроблено висновок, що модернізація публічного управління має здійснюватися як цілісна керована трансформація, спрямована на підвищення інституційної спроможності, стійкості та довіри до держави, де визначальним ресурсом залишається людина в системі публічної служби.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://eir.kntu.net.ua/jspui/handle/123456789/2582
Розташовується у зібраннях:Спеціальність 281 Публічне управління та адміністрування



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.