Please use this identifier to cite or link to this item: http://eir.kntu.net.ua/jspui/handle/123456789/1304
Title: Проєкт консервного цеху дитячого харчування в с. Миролюбівка Херсонської області потужністю 10 мільйонів облікових банок за рік
Authors: Победря, К. С.
Keywords: Проектування
овочі
фрукти
банка
консерва
Issue Date: 2024
Publisher: ХНТУ
Citation: Победря, К. С. Проєкт консервного цеху дитячого харчування в с. Миролюбівка Херсонської області потужністю 10 мільйонів облікових банок за рік : кваліфікаційна робота на здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» / К. С. Победря ; наук. керівник доц., канд. техн. наук К. В. Зубкова. – Хмельницький : ХНТУ, 2024. – 103с.
Abstract: В кваліфікаційній роботі представлено проєкт консервного цеху дитячого харчування в с. Миролюбівка Херсонської області потужністю 10 мільйонів облікових банок за рік. Передбачено виробництво двох асортиментів, а саме: Пюре із яблук, груш і айви - 48 тоб/зміну; Пюре із яблук і чорної смородини -32 тоб/зміну. Актуальність теми: Консерви на фруктовій основі для харчування дітей раннього віку займають важливе місце у харчуванні дітей. Вони за поживною цінністю повинні бути рівноцінні свіжим фруктам, а, по засвоюваності навіть перевершувати їх. При виробництві фруктових та фруктово-ягідних консервів важливо зберегти поживну та біологічну цінність, а також смакові переваги продуктів для дітей. Це залежить не тільки від якості сировини, а й від технології її переробки. Застосовувані способи та режими обробки сировини можуть надавати як позитивний, і негативний вплив на якість готового продукту. Сучасне виробництво консервованих продуктів для дитячого харчування на промисловій основі дозволяє застосовувати прогресивні технології щадної переробки сировини, що забезпечують безпеку продукту та максимальне збереження харчової цінності. При виробництві фруктових та фруктово- ягідних консервів ці показники суттєво залежать від виконання операцій сортування сировини за якістю, її миття, подрібнення, гомогенізації, деаерації та теплової обробки. Консерви виробляють на збірних лініях, що складаються з машин різних типів для підготовки окремих видів сировини, за технологічною схемою, розробленою для виробництва пюреподібних дитячих консервів. Новизна роботи: використано сучасне обладнання та технології для виробництва консервів для дитячого харчування за базовими рецептурами, за рахунок чого вдалось зберегти поживну цінність вихідної сировини по максимуму. Практична цінність роботи: полягає в тому, що обрані технологічні схеми забезпечують високу якість і максимальний вихід продукції, а також збереження товарного виду продукту і багатьох поживних речовин. Таким чином дана продукція буде користуватись попитом, а розроблений проєкт легко може бути впроваджений у виробництво. Основні положення і результати роботи доповідалися на IV міжнародній студентській науковій конференції «Модернізація та сучасні українські і світові наукові дослідження, 15 вересня 2023 року, м. Кривий Ріг.
URI: http://eir.kntu.net.ua/jspui/handle/123456789/1304
Appears in Collections:Спеціальність 181 Харчові технології



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.